Vyhledávání

 

Cesta: Titulní stránka > TIP NA VÝLET, RELAXACE A ZÁBAVA > Letní kino Mostkovice

 

Letní kino Mostkovice

Letní kino v Mostkovicích na přehradě patří k nejkrásnějším amfiteátrům, které v naší zemi byly vybudovány. Vděčí za to mimořádně šťastné poloze. Leží jen několik desítek metrů od vodní plochy přehrady, asi deset metrů nad její hladinou, obklopené zelení. Také architektonické řešení celého areálu především hlediště, jeviště a promítací plochy je velmi zdařilé a  umocňuje celkově příjemné prostředí.

Letní kino bylo v polovině 70 let dokončeno jako víceúčelový amfiteátr s tím , že bude sloužit především k promítání filmů. Pod promítací plochou ,která je řešena jako ocelový skelet vyplnění zdivem s celkovými rozměrem 6x12 metrů je zděné pódium. Na jeho ploše vystupovaly v minulosti  například  soubory lidových tanců z Itálie, hudební skupiny různých žánrů  (Plavci, Premiér, Tublatanka a další) , a také W. Matuška , K. Kryl , I. Mládek  a další . Pod jevištěm jsou vybudovány šatny pro účinkující s hygienickým zázemím.

Do mírně stoupajícího hlediště vybaveného moderními plastovými sedáky s opěradly na ocelové konstrukci se vejde  přes tisíc diváků.  ( oficiální kapacita kina je 1045 diváků.)

 

Kino

Kino2
 
 

Odkazy


 
WWW:
oficiální: http://www.letnikino.cz/program.html
 
 

Kontext

Umístění: Organizační složky > Tipy na výlety > Letní kino Mostkovice

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém